میوه‌ بجای کرم‌ و مواد شیمیایی برای پوست

nmadmin 30 تیر, 1399 بدون دیدگاه

میوه‌ بجای کرم‌ و مواد شیمیایی برای پوست

استفاده از میوه‌ها به ‌جای کرم‌ها و مواد شیمیایی برای پوست

میوه‌ها می‌توانند نیازهای پوستی را برطرف کنند.

توت‌فرنگی

ویتامین C موجود در توت‌فرنگی یک ماده‌ مغذی برای پوست بوده و به کلاژن‌سازی کمک بسیاری می‌کند. همانطور که می‌دانید کلاژن همان ماده‌ای است که در دوران جوانی زیر پوست ساخته می‌شود و باعث شادابی و جوانی می‌شود.

آناناس

آناناس هم سرشار از ویتامین C است و علاوه بر آن آنزیمی دارد که به کمرنگ کردن لک‌ها کمک می‌کند.

کاهش تیرگی پوست با لیمو

اسید آسکوربیک و آنتی اکسیدان‌های موجود در لیمو به کمرنگ کردن لک‌ها و کاهش تیرگی پوست کمک می‌کند، اما نکته حائز اهمیت این است که لیمو حالت اسیدی دارد و برای هر پوستی مناسب نیست.

گوجه‌فرنگی

گوجه‌فرنگی نیز در تولید کلاژن‌سازی بسیار مناسب است و علاوه بر آن تیرگی کلی صورت را نیز تا حدودی کم می‌کند.

پوست ریه سوم انسان!

ریتم بدن ما با توجه به ۴ فصل تنظیم شده است و پوست ما نیز در هر فصل تغییر می‌کند. میوه‌هایی که در هر فصل می‌رسند، بهترین انتخاب برای سلامت پوستمان هستند. مثلا در فصل تابستان بیشتر دچار آفتاب‌سوختگی می‌شویم بنابراین میوه‌های آبدار مثل طالبی یا هندوانه بهترین گزینه انتخابی‌اند. برعکس در زمستان پوست کمتر در معرض آفتاب است و انرژی کمتری دریافت می‌کند. در این فصل انجیر و خرما که غنی از قند هستند، می‌توانند برای پوستمان مفید باشند.

نکته دیگر اینکه غیر از فصل باید به احساسات و شرایط روانی خودمان هم توجه داشته باشیم. می‌گویند پوست ریه سوم آدم‌هاست و تمام سموم فیزیکی، غذایی و روحی روی آن تاثیر دارند. با توجه به شرایط روحی‌مان باید به دنبال میوه‌هایی باشیم که آرام‌کننده، سم‌زدا یا مرطوب‌کننده هستند.

دسته ها : زیبایی