درمان لایه لایه شدن ناخن ها و دستورات پزشکی

nmadmin 30 تیر, 1399 بدون دیدگاه

درمان لایه لایه شدن ناخن ها و دستورات پزشکی

درمان لایه لایه شدن ناخن ها و دستورات پزشکی

درمان لایه لایه شدن ناخن ها

برای درمان لایه لایه شدن ناخن ها بهتر است از شستن مداوم دستها خود داری نمود همچنین ناخن ها باید حتی المقدور کوتاه و خشک نگه داشته شود. استفاده از مواد پولیش و جلای ناخن، لاک و نظایر آن باید قطع گردد. گاهی مواقع استفاده از سوهان ناخن به منظور مسطح کردن سطح ناخن توصیه می گردد. استفاده از مواد و کرم های مرطوب کننده و محلول های تقویتی ناخن توصیه می شود. در صورت پیشرفته بودن بیماری استفاده از مکمل های خوراکی نظیر بیوتین نیز توصیه شده است. البته مصرف بیوتین نباید بیشتر از ۲٫۵ میلی گرم در روز باشد.

توصیه های پزشكي

در صورتی که مبتلا به لایه لایه شدن ناخن ها هستید:

ـ حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید
ـ سعی کنید بیش از حد دستها های خود را نشوئید
ـ ممکن است کمبود برخی از عناصر معدنی نظیر زینک یا آهن برای شما مطرح باشد لذا قبل از آغاز درمان نیاز به بررسی آزمایشگاهی باشد

درمان پوسته شدن ناخن ها

پوسته شدن ناخن ها عارضه ای است که بسیاری از خانم ها از آن شاکی هستند. برای داشتن ناخن های سالم و زیبا و برای درمان این عارضه رعايت موارد زير لازم است.

پوسته پوسته و لایه لایه شدن روی ناخنها نه تنها شکل زیبای آنها را تغییر می دهد بلکه به خاطر تماس با لباس یا هر چیز دیگر به ما نیز احساس ناخوشایندی خواهد داد که بهتر است برای درمان این مشکل رسیدگی به تغذیه و تغییر نوع خوراک در این زمینه را که شامل مصرف به اندازه ی پروتئین ، لبنیات از جمله شیر و پنیر و رساندن کلسیم لازم به بدن است را در وحله ی اول مد نظر داشت و بعد از آن می توان با به کار گیری روشی ساده هم پیشگیری و هم آن را درمان کرد

 به این ترتیب که:

دو تا سه قاشق غذا خوری روغن زیتون را درکاسه ای ریخته و با حرارت غیر مستقیم مثلا روی کتری آب جوش آن را گرم کرد سپس انگشتانتان را تا سرد شدن این روغن در آن قرار دهید. این کار را یک روز در میان تا بهبودی کامل ناخنها انجام دهید و در این مدت نیز مراقب تغذیه خود هم باشید.

دسته ها : زیبایی