آرایش پاک کن مناسب پوست های مختلف

nmadmin 7 مهر, 1399 بدون دیدگاه

آرایش پاک کن مناسب پوست های مختلف

آرایش پاک کن مناسب پوست های مختلف

همه محصولات آرایشی برای پوست های خاص طراحی شده اند و پوست های چرب و خشک محصولات متفاوتی دارند پس باید همیشه با در نظر گرفتن ویژگی های پوست مان محصولات آرایشی بخریم. چون هر شب قبل از خواب آرایش صورت را با آرایش پاک کن (شیر پاک کن) تمیز میکنیم باید در انتخاب آن هم بسیار دقت کنید و آرایش پاک کن مخصوص پوست خودتان بخرید تا نتیجه بهتری بگیرید.

کدام آرایش پاک کن برای پوست من مناسب است؟


آرایش پاک کن برای پوست های خشک

مایع آرایش پاک کن و روغن پاک کننده آرایش برای خانم هایی که پوست های بسیار خشکی دارند مناسب اند. مایع آرایش پاک کن بدون اینکه پوست را خشک کند آرایش تان را کاملا پاک میکند و اتفاقا خاصیت مرطوب کنندگی دارد, روغن پاک کننده آرایش هم برای خانم هایی که هر روز آرایش میکنند مناسب است و پوست آن ها را چرب میکند.

آرایش پاک کن برای پوست های حساس

آرایش پاک کن و یا همان شیر پاک کن های کرمی که بسیار نرم و مرطوب هستند برای پوست های حساس مناسب اند, آرایش پاک کن های کرمی باید روی پوست مالیده شوند و به آرامی با دستمال پاک شوند.

شیر پاک کن کرمی

شیر پاک کن کرمی برای پوست های حساس
آرایش پاک کن برای پوست های چرب
آرایش پاک کن های فومی حالت کفی دارند و برای پاک کردن لایه های غلیظ آرایش از آن ها استفاده میشود. این نوع آرایش پاک کن برای پوست های چرب و جوش دار مناسب اند, اگر پوست خشک و حساسی دارید سراغ این شیر پاک کن نروید.

درمان های خانگی برای از بین بردن و یا کنترل چربی پوست:
1.سفیده تخم مرغ:

سفیده تخم مرغ را روی پوست تمیز تان اعمال کنید و بعد از 10 الی 15 دقیقه با آب گرم بشویید.

2. آب لیمو:

یک قاشق غذاخوری آبلیمو را با دو قاشق غذاخوری آب ترکیب کنید و سپس روی پوست تمیزتان اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد از 5 الی 10 دقیقه با آب گرم بشویید.

3. ماست:

یک قاشق غذاخوری عسل و ماست و جو دو سر را با هم ترکیب کنید و سپس به خوبی هم بزنید و بعد از ایجاد یک مخلوط غلیظ، آن را روی پوستتان اعمال کنید و بعد از 5 الی 10 دقیقه با آب گرم بشویید.

4.گوجه فرنگی:

گوجه را به قطعات تقسیم کنید و سپس آن را به آرامی و حرکت دورانی شکل، روی پوست صورت تان ماساژ دهید و بعد از 10 الی 15 دقیقه با آب سرد بشویید.

5.سیب:

یک عدد سیب را نصف کنید و روی صورت ماساژ دهید و بعد از ده الی پانزده دقیقه با آب ولرم بشویید.

6. خیار:

خیار را پوست بکنید و سپس نصف کنید و روی پوست صورتتان بمالید و صبح روز بعد با آب بشویید.

7. سرکه سیب:

در یک فنجان آب، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب مخلوط کنید و هر روز بنوشید.

8. شیر:

صورتتان را با شیر بشویید و اجازه دهید تا خشک شود، سپس با آب شستشو دهید.

9.عسل :

صورتتان را با عسل مالش دهید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید.

10.ماسک خاک رس:

در 2 قاشق غذاخوری، یک قاشق غذاخوری خاک رس و چند قطره آبلیمو را با هم ترکیب کنید و سپس روی پوستتان اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد از 10 دقیقه با آب سرد بشویید.

11. ماسک انبه:

پوست تان را با یک تکه انبه، به صورت دورانی و آهسته ماساژ دهید و بعد برای شستشو از آب گرم استفاده کنید.

12.سبزیجات سالم:

مقدار زیادی سبزیجات سالم پخته شده با روغن کم و ادویه مناسب مصرف کنید.

13. پوست پرتقال:

پوست پرتقال خشک شده را با شیر ترکیب کنید و یک مخلوط غلیظ به دست آورید، سپس آن را روی پوستتان اعمال کنید و بعد از 10 الی 15 دقیقه با آب سرد بشویید.

14.ورزش کردن:

30 دقیقه ورزش های مختلف در طول روز برای مراقبت از پوست مناسب است.

15. نمک دریایی :

یکی از مناسبترین درمان ها برای از بین بردن چربی بیش از حد پوست، نمک دریایی است که از آن بیشتر از یکبار در هفته نباید استفاده کرد. به سادگی یک قاشق چایخوری نمک دریایی را با مقداری آب ترکیب کنید و سپس آن را روی پوستتان اعمال کنید و بعد از 10 دقیقه با آب گرم بشویید.

دسته ها : زیبایی